گفتار 2 فصل 3 زیست یازدهم

آموزش گفتار 2 فصل 3 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

‌آموزش گفتار 2 فصل 3 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 1 فصل 3 زیست یازدهم

آموزش گفتار 1 فصل 3 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 1 فصل 3 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش زیست یازدهم فصل سوم

فصل سوم زیست یازدهم، به آموزش دستگاه حرکتی می‌پردازد. این فصل شامل دو گفتار زیر می‌شود:

  • استخوان‌ها و اسکلت
  • ماهیچه و حرکت

در کنکور 1402 از این فصل، دو تست مطرح شده‌ بود. سال 1401 از این فصل، دو تست به‌صورت مستقیم و یک تست به‌صورت ترکیبی آمده‌ بود.

کاربرد دست و پا در انسان‌ها به‌قدری است که تصور زندگی بدون آنها، بیش از حد دشوار است. افراد دارای نقص عضو با استفاده از اعضای مصنوعی، تا حدودی می‌توانند بر محدودیت‌های حرکتی چیره شوند. این اعضا با مطالعه دقیق ساختار ماهیچه‌ها، مفاصل و استخوان‌ها ساخته‌ می‌شوند. بعضی از این اندام‌ها به‌قدری کارآمد هستند که در پارالمپیک برای آنها قوانین سفت و سخت وضع می‌شود.

اندام‌های حرکتی از بخش‌های متفاوتی تشکیل شده‌اند و هر بخش، عملکرد مختص به خود را دارد. اندام‌های حرکتی با آسیب‌های گوناگونی ممکن است روبرو شوند. با روش‌های مختلف می‌توان از این آسیب‌ها جلوگیری کرد که در طول فصل به آنها می‌پردازیم.

شیوه تدریس زیست‌شناسی

برای یاد‌گرفتن اصولی سومین فصل زیست 11، کتاب درسی به تنهایی کفایت نمی‌کند. خواندن‌ جزوه، زدن‌ تست و شرکت در کلاس‌های مختلف آموزشی می‌تواند راهگشای شما در این مسیر باشد.

نکته‌ای که وجود دارد، محدود بودن‌ وقت دانش‌آموزان در میان انبوه اطلاعات است. اینجاست که بحث انتخاب فیلم و جزوه مناسب پیش می‌آید. یک دوره خوب باید در کنار حجم کافی، جامع باشد تا تمام نیازهای دانش‌آموزان را پوشش دهد. علاوه بر این محتوای آن به گونه‌ای باشد که در کمترین زمان بتوان آن را دید و مرور کرد.

تدریس فصل 3 زیست 11 در سایت رپیتیچ، تمام ویژگی‌های ذکر‌شده را دارد. در این دوره خانم دکتر الهه بنام، از 0 تا 100 فصل دستگاه حرکتی را با شیوه امروزی به شما یاد می‌دهند. درس‌دادن در ابتدای هر گفتار، با آوردن یک تست آغاز می‌شود. پس از آن با یاد دادن‌ مباحث کتاب درسی به سبک انیمیشنی، گزینه‌های اشبتاه تک‌به‌تک حذف می‌شوند. این روند تا اتمام مطالب هر گفتار ادامه دارد و انتهای هر ویدیو نیز متن کتاب بررسی می‌شود.

جزوه و فیلم فصل 3 زیست 11

برای دسترسی آسان به جزوه و فیلم هر گفتار، روی لینک‌های زیر کلیک کنید: