جدید ترین پست ها

از دسته: آموزش شیمی یازدهم

آموزش فصل یک شیمی یازدهم

پارت اول پارت دوم پارت سوم پارت چهارم

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش شیمی یازدهم

تدریس ویدیویی صفر تا صد شیمی یازدهم + آموزش خط به خط هر 3 فصل

آموزش شیمی یازدهم خط به خط با جزوه و فیلم، یکی از بهترین شیوه‌های یادگیری این درس است. با آموختن نحوه حل مسائل و به‌کارگیری فرمول‌ها، بر روی بخش مهمی از مباحث مسلط می‌شوید. بهترین تدریس شیمی یازدهم همراه با فیلم و جزوه دکتر متین هوشیار را می‌توانید در سایت رپیتیچ ببینید.

اگر پایه یازدهم هستید و به آموزش صفر تا صد شیمی کنکوری نیاز دارید، تا آخر مقاله را بخوانید. با ویدیوهای کامل انیمیشنی و به‌روزترین متد، شیوه تست زنی این درس را یاد می‌گیرید. هدف ما این است که آموزشی همراه با زبان ساده و قابل درک را به شما هدیه دهیم.

اگر در انتخاب کتاب و کلاس مشکل دارید، می‌توانید مقاله بهترین منابع شیمی را مطالعه بکنید.

برای دسترسی به پایه دهم و دوازدهم، به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

جزوه و فیلم شیمی دهم

فیلم و جزوه شیمی دوازدهم

مباحث مهم شیمی یازدهم برای یادگیری

مباحث مهم شیمی یازدهم

مباحث مهم شیمی یازدهم نکته‌های بسیاری را در دل خود جای داده‌اند. عمده مطالب مهم این درس به سه بخش مسائل، مفاهیم و حفظیات تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه مهم‌ترین مباحثی که باید در شیمی سال یازدهم از 0 تا 100 یاد بگیریم را با هم مرور می‌کنیم.

عنصرها و جدول تناوبی

پیش نیاز مطالعه این بخش، دانستن فصل 1 شیمی دهم و آرایش الکترونی است. بعد از این مورد، درک جدول تناوبی برای‌تان کار ساده‌ای می‌شود. در این بخش روندهای عنصرها در جدول تناوبی از قبیل تغییر شعاع و واکنش‌پذیری در گروه و دوره‌ها را یاد می‌گیریم.

درصد خلوص و بازده درصدی

اگر در مبحث استوکیومتری شیمی دهم هنوز ضعف دارید، برگردید و حسابی آن را تمرین کنید. این مبحث، پیش نیاز درصد خلوص و بازده درصدی یازدهم است. یکی از روش‌های خوب مطالعه این بخش، تست‌زنی بعد از خواندن درسنامه است. البته نصفی از تست‌ها را هم برای مرور و تمرین کنار بگذارید تا کاملا مطالب برای‌تان جا بیافتد.

هیدروکربن‌ها

خواص هیدروکربن‌ها و نحوه نام‌گذاری آنها از قوانین ساده‌ای پیروی می‌کند. با این حال اکثر دانش آموزان در زدن تست‌های آن، دچار اشتباه می‌شوند.

جدای عجله و بی‌دقتی موقع حل تست، نام‌گذاری هیدروکربن‌ها یک سری استثنائات هم دارد. طراحان سوالات کنکور هم دقیقا روی همین موارد دست می‌گذارند.

ترموشیمی

مبحث ترموشیمی در کنار مفاهیم ساده و آسان، احتیاج به هیچ پیش نیازی ندارد. سادگی مطالب آن در حدی است که حتی با مطالعه کتاب درسی نیز آن را یاد می‌گیرید.

باید گفت که مسائل ترموشیمی به دلیل طولانی بودن، نیاز به وقت زیادی دارند. دو تا از موضوعات مهم این بخش، قانون هس و آنتالپی پیوند هستند. راه حل کامل بعضی از این مسائل، گاهی اوقات تا یک صفحه کاغذ را کامل پر می‌کند.

با تکنیک‌های محاسبات قوی و سریع، می‌توانید زمان بیشتری را هنگام تست‌زنی این مبحث ذخیره کنید.

سرعت واکنش

قبل از مطالعه سرعت واکنش، باید به خوبی مبحث استوکیومتری را بلد باشید. علاوه بر آن بعضی از تست‌های این بخش با مبحث محلول‌ها ترکیب می‌شوند. بنابراین باید با مفاهیم غلظت، محلول … آشنایی داشته باشید.

سوالات سرعت واکنش بیشتر به‌صورت جدولی و نموداری طرح می‌شوند و مراحل حل آنها الگوی ثابتی دارد. مشکل اصلی دانش آموزان در پاسخ دادن به تست‌های این بخش، به خطاهای محاسباتی و اشتباه متوجه شدن صورت سوال بر می‌گردد.

شیمی آلی

مباحث شیمی آلی هم در پایه یازدهم و هم در پایه دوازدهم به‌صورت پراکنده آمده است. فصل‌های مربوط به شیمی آلی در سال یازدهم، فصول 1، 2 و 3 هستند.

مهم‌ترین قسمت این مبحث، در فصل سوم یازدهم قرار دارد و در عین حال، آسان است. عمده مطالب این فصل، مفاهیم و حفظیات است و حتی دانش آموزان ضعیف برای خواندن آن مشکلی نخواهند داشت. استفاده از تکنیک‌هایی مانند رمزگردانی و نمودارهای درختی، کمک شایانی به یادگیری شیمی آلی می‌کند.

سرفصل‌های شیمی یازدهم و آموزش آن

سرفصل های شیمی یازدهم

کتاب درسی شیمی یازدهم، از سه فصل تشکیل شده‌ است. در اولین سرفصل در کنار بررسی فلز، نافلز و شبه فلز با کربن و ترکیبات هیدروکربن هم آشنا می‌شویم. آنتالپی، قانون هس و گرماشیمی از جمله مواردی است که فصل دوم به آنها پرداخته‌ است. فصل سوم نیز به بررسی درشت مولکول‌ها از جمله پلیمر، پلی استر و پلی آمید می‌پردازد.

سرفصل‌های شیمی یازدهم به‌صورت زیر است:

فصل اول: قدر هدایای زمینی را بدانیم

فصل دوم: در پی غذای سالم

فصل سوم: پوشاک، نیازی پایان ناپذیر

برای دسترسی به جزوه و فیلم هر فصل، می‌توانید روی لینک مورد نظر خود کلیک کنید.

بهترین تدریس شیمی یازدهم

ویژگی های بهترین تدریس شیمی یازدهم

بهترین تدریس شیمی یازدهم، قطعا باید ویژگی‌ها و معیارهایی داشته‌ باشد که مورد تایید اکثر دانش آموزان قرار گیرد. در کنار آموزش خط به خط درس، باید بتواند مطالب را به زبان ساده یاد بدهد. برای انتخاب دوره مناسب شیمی سال یازدهم و تهیه پکیج، یک سری معیار وجود دارد. بعضی از این معیارها به ترتیب زیر هستند:

  • تدریس توسط رتبه برتری که با موفقیت مسیر را پشت سر گذاشته‌ است
  • تسلط استاد بر تمامی مفاهیم کتاب و حتی خارج از آن
  • بیان بیشترین مطالب در کمترین زمان
  • آموزش به زبان ساده و امروزی
  • تدریس نحوه حل مسائل و تست‌های ترکیبی
  • پشتیبانی و رفع اشکال در طول دوره

آقای دکتر متین هوشیار در ابتدای هر جلسه مسائل، مفاهیم و حفظیات مربوطه را ارائه می‌کند. پس از آن با تدریس کنکوری و انیمیشنی، درسنامه‌های شیمی یازدهم را به شما آموزش می‌دهد. روند یادگیری با آوردن پرسش‌های شمارشی و تست‌های چهار گزینه‌ای ادامه پیدا می‌کند. این مراحل تا تکمیل شدن تمام مطالب و جا افتادن آنها در ذهن شما تداوم دارد. هر مرحله‌ای هم که نیاز به پشتیبانی و مشاوره داشته باشید، می‌توانید به کارشناسان سایت رپیتیچ به‌صورت رایگان مراجعه کنید.

برای دسترسی به تمام آموزش‌های درس شیمی، روی لینک زیر کلیک کنید:

شیمی پایه تا کنکور