گفتار 3 فصل 5 زیست یازدهم

آموزش گفتار 3 فصل 5 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 3 فصل 5 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 2 فصل 5 زیست یازدهم

آموزش گفتار 2 فصل 5 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 2 فصل 5 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 1 فصل 5 زیست یازدهم

آموزش گفتار 1 فصل 5 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 1 فصل 5 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش زیست یازدهم فصل پنجم

فصل پنجم زیست یازدهم، به آموزش ایمنی در بدن انسان می‌پردازد. این فصل شامل سه گفتار زیر می‌شود:

  • نخستین خط دفاعی: ورود ممنوع
  • دومین خط دفاعی: واکنش‌های عمومی اما سریع
  • سومین خط دفاعی: دفاع اختصاصی

قبل از کشف میکروب‌ها توسط میکروسکوپ، کسی فکر نمی‌کرد این موجودات ریز و ساده بتوانند جانداری چون انسان را بیمار کنند. به‌تدریج با شواهد به‌دست آمده‌ در قرن نوزدهم، «نظریه میکروبی بیماری‌ها» ارائه شد. این نظریه بود که بیان کرد میکروب‌ها می‌توانند بیماری‌زا باشند.

بدن انسان در مواجهه با میکروب‌ها می‌تواند سالم بماند و یا پس از بیماری، بهبود پیدا کند. این امر نشان می‌دهد که بدن توانایی دفاع از خود در برابر میکروب‌ها را دارد. اگر بدن ما توانایی دفاع دارد، چرا واکسن می‌زنیم؟ آیا دستگاه ایمنی، در برابر موارد دیگر به جز میکروب از هم بدن دفاع می‌کند؟

در بدن انسان چند خط دفاعی وجود دارد که از ورود میکروب‌ها جلوگیری، یا با آنها پس از ورود مبارزه می‌کنند. قرار است که با این خطوط دفاعی آشنا شویم.

شیوه تدریس زیست‌شناسی

برای یاد‌گرفتن اصولی پنجمین فصل زیست 11، کتاب درسی به تنهایی کفایت نمی‌کند. خواندن‌ جزوه، زدن‌ تست و شرکت در کلاس‌های مختلف آموزشی می‌تواند راهگشای شما در این مسیر باشد.

نکته‌ای که وجود دارد، محدود بودن‌ وقت دانش‌آموزان در میان انبوه اطلاعات است. اینجاست که بحث انتخاب فیلم و جزوه مناسب پیش می‌آید. یک دوره خوب باید در کنار حجم کافی، جامع باشد تا تمام نیازهای دانش‌آموزان را پوشش دهد. علاوه بر این محتوای آن به گونه‌ای باشد که در کمترین زمان بتوان آن را دید و مرور کرد.

تدریس فصل 5 زیست 11 در سایت رپیتیچ، تمام ویژگی‌های ذکر‌شده را دارد. در این دوره خانم دکتر الهه بنام، از 0 تا 100 فصل ایمنی را با شیوه امروزی به شما یاد می‌دهند. درس‌دادن در ابتدای هر گفتار، با آوردن یک تست آغاز می‌شود. پس از آن با یاد دادن‌ مباحث کتاب درسی به سبک انیمیشنی، گزینه‌های اشبتاه تک‌به‌تک حذف می‌شوند. این روند تا اتمام مطالب هر گفتار ادامه دارد و انتهای هر ویدیو نیز متن کتاب بررسی می‌شود.

جزوه و فیلم فصل 5 زیست 11

برای دسترسی آسان به جزوه و فیلم هر گفتار، روی لینک‌های زیر کلیک کنید: