گفتار 3 فصل 6 زیست دهم

آموزش گفتار 3 فصل 6 زیست دهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 3 فصل 6 زیست دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 2 فصل 6 زیست دهم

آموزش گفتار 2 فصل 6 زیست دهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 2 فصل 6 زیست دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 1 فصل 6 زیست دهم

آموزش گفتار 1 فصل 6 زیست دهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 1 فصل 6 زیست دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش زیست دهم فصل ششم

آموزش زیست دهم فصل ششم (از یاخته تا گیاه) + جزوه و فیلم

فصل ششم زیست دهم، به بررسی یاخته تا گیاه می‌پردازد. این فصل که به مباحث گیاهی اختصاص دارد، سه گفتار زیر را آموزش می‌دهد:

  • ویژگی‌های یاخته گیاهی
  • سامانه بافتی
  • ساختار گیاهان

برای دسترسی به درسنامه و تدریس جامع کل کتاب، روی لینک زیر کلیک کنید.

جزوه و فیلم زیست دهم

در کنکور 1401، از مباحث این فصل یک سوال به‌صورت مستقیم و دو سوال به‌صورت ترکیبی مطرح شده‌بود. تعداد تست‌های این فصل در کنکور 1402، یک عدد بود.

بیشترین فراوانی گونه‌های گیاهی روی زمین، متعلق به نهان‌دانگان است. این گیاهان علی‌رغم ثابت بودن‌ در جای خود، مانند جانوران به ماده و انرژی نیاز دارند. به نظر شما گیاهان با وجود محدودیت در حرکت، چگونه نیازهای خود را برطرف یا در برابر خطر از خود دفاع می‌کنند؟

گیاهان در کنار اینکه منبع غذای مردم و جانوران هستند، تامین‌کننده مواد اولیه صنایعی مانند داروسازی و پوشاک نیز هستند. ساختار گیاهان به گونه‌ایست که آنها را تبدیل به تامین‌کننده انرژی و مواد دیگر جانداران می‌کند. قرار است که ویژگی‌های یاخته گیاهی و چگونگی سازمان‌یابی یاخته‌ها در گیاهان آوندی و دیگر مباحث را در این فصل یاد بگیریم.

شیوه تدریس زیست‌شناسی

برای یاد‌گرفتن اصولی ششمین فصل زیست 10، کتاب درسی به تنهایی کفایت نمی‌کند. خواندن‌ جزوه، زدن‌ تست و شرکت در کلاس‌های مختلف آموزشی می‌تواند راهگشای شما در این مسیر باشد.

نکته‌ای که وجود دارد، محدود بودن‌ وقت دانش‌آموزان در میان انبوه اطلاعات است. اینجاست که بحث انتخاب فیلم و جزوه مناسب پیش می‌آید. یک دوره خوب باید در کنار حجم کافی، جامع باشد تا تمام نیازهای دانش‌آموزان را پوشش دهد. علاوه بر این محتوای آن به گونه‌ای باشد که در کمترین زمان بتوان آن را دید و مرور کرد.

آموزش فصل 6 زیست 10 در سایت رپیتیچ، تمام ویژگی‌های ذکر‌شده را دارد. در این دوره خانم دکتر الهه بنام، از 0 تا 100 فصل از یاخته تا گیاه را با شیوه امروزی به شما یاد می‌دهند. درس‌دادن در ابتدای هر گفتار، با آوردن یک تست آغاز می‌شود. پس از آن با یاد دادن‌ مباحث کتاب درسی به سبک انیمیشنی، گزینه‌های اشبتاه تک‌به‌تک حذف می‌شوند. این روند تا اتمام مطالب هر گفتار ادامه دارد و انتهای هر ویدیو نیز متن کتاب بررسی می‌شود.

جزوه و فیلم فصل 6 زیست 10

برای دسترسی آسان به جزوه و فیلم هر گفتار، روی لینک‌های زیر کلیک کنید: