گفتار 2 فصل 1 زیست یازدهم

آموزش گفتار 2 فصل 1 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

آموزش گفتار 2 فصل 1 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
گفتار 1 فصل 1 زیست یازدهم

آموزش گفتار 1 فصل 1 زیست یازدهم + تدریس ویدیویی

‌آموزش گفتار 1 فصل 1 زیست یازدهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر الهه بنام» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش زیست یازدهم فصل اول

فصل اول زیست یازدهم، به آموزش تنظیم عصبی می‌پردازد. این فصل شامل دو گفتار زیر می‌شود:

  • یاخته‌های بافت عصبی
  • ساختار دستگاه عصبی

در کنکور 1402، از این فصل تنها یک تست آمده‌ بود. سال قبل از آن، با یک سوال به‌صورت مستقیم و یک تست ترکیبی مواجه بودیم.

برای بررسی فعالیت‌های مغز، لازم است که از آن نوار مغزی تهیه شود. به جریان الکتریکی ثبت شده‌ یاخته‌های عصبی (نورن‌های) مغز، نواز مغزی می‌گویند.

به نظر شما در یاخته‌های عصبی، چگونه جریان الکتریکی ایجاد می‌شود؟ این جریان، چه نقشی در فعالیت‌های یاخته‌ها دارد؟ برای رسیدن‌ به جواب این سوالات، لازم است که با ساختار یاخته‌های عصبی و دستگاه عصبی آشنا شویم.

شیوه تدریس زیست‌شناسی

برای یاد‌گرفتن اصولی اولین فصل زیست 11، کتاب درسی به تنهایی کفایت نمی‌کند. خواندن‌ جزوه، زدن‌ تست و شرکت در کلاس‌های مختلف آموزشی می‌تواند راهگشای شما در این مسیر باشد.

نکته‌ای که وجود دارد، محدود بودن‌ وقت دانش‌آموزان در میان انبوه اطلاعات است. اینجاست که بحث انتخاب فیلم و جزوه مناسب پیش می‌آید. یک دوره خوب باید در کنار حجم کافی، جامع باشد تا تمام نیازهای دانش‌آموزان را پوشش دهد. علاوه بر این محتوای آن به گونه‌ای باشد که در کمترین زمان بتوان آن را دید و مرور کرد.

تدریس فصل 1 زیست 11 در سایت رپیتیچ، تمام ویژگی‌های ذکر‌شده را دارد. در این دوره خانم دکتر الهه بنام، از 0 تا 100 فصل تنظیم عصبی را با شیوه امروزی به شما یاد می‌دهند. درس‌دادن در ابتدای هر گفتار، با آوردن یک تست آغاز می‌شود. پس از آن با یاد دادن‌ مباحث کتاب درسی به سبک انیمیشنی، گزینه‌های اشبتاه تک‌به‌تک حذف می‌شوند. این روند تا اتمام مطالب هر گفتار ادامه دارد و انتهای هر ویدیو نیز متن کتاب بررسی می‌شود.

جزوه و فیلم فصل 1 زیست 11

برای دسترسی آسان به جزوه و فیلم هر گفتار، روی لینک‌های زیر کلیک کنید: