آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 4

آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 4

آموزش جلسه 4 فصل 2 شیمی دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر متین هوشیار» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 3

آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 3

آموزش جلسه 3 فصل 2 شیمی دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر متین هوشیار» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 2

آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 2 + تدریس ویدیویی

آموزش جلسه 2 فصل 2 شیمی دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر متین هوشیار» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش
آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 1

آموزش فصل دوم شیمی دهم جلسه 1 + تدریس ویدیویی

آموزش جلسه 1 فصل 2 شیمی دهم به‌صورت تست‌بیس، همراه با تدریس ویدیویی «دکتر متین هوشیار» را، در این...

نمایش ویدیو و آموزش

آموزش شیمی دهم فصل دوم

آموزش فصل دوم شیمی دهم به بررسی هواکره و نقش آن در سیاره زمین می‌پردازد. تمام موجودات و به‌ویژه انسان‌ها باید طوری زندگی کنند که رد پای زیادی باقی نگذارند تا تعادل به هم نخورد. دو مورد از اثرات موجودات ساکن زمین، ایجاد اثر گلخانه‌ای و اکسیدهای اسیدی باران است. شیمی سبز، شاخه‌ای از همین علم است که تا جای ممکن تلاش دارد از اثرات مخرب وقایع بکاهد.

در ابتدای امر با خواص، رفتار و بر هم کنش گازها آشنا می‌شویم. پس از آن درصد حجمی گازهای سازنده‌ هوا و شیوه تقطیر جزء به جزء هوای مایع را بررسی می‌کنیم.

یکی از ترکیبات بی‌نطیر هواکره، اکسیژن است که علاوه بر فراهم کردن‌ امکان زندگی، به‌شدت واکنش‌پذیر است. در نتیجه ترکیب اکسیژن با بسیاری از مواد، اکسایش اتفاق افتاده‌ و به فراروده‌های حاصل از آن اکسید می‌گویند. از دل قانون پایستگی جرم، مفهوم موازنه به وجود می‌آید. موازنه معادله واکنش‌های شیمیایی را می‌توان به روش وارسی انجام داد.

از مباحث بعدی دومین فصل شیمی 10 می‌شود به اوزون، شرایط استاندارد STP و استوکیومتری واکنش اشاره کرد.

برای آموزش بهتر فصل 2 شیمی ده، آن را در 4 قسمت به‌صورت فیلم و جزوه در سایت رپیتیچ ارائه داده‌ایم. وظیفه تدریس ویدیویی این قسمت‌ها بر عهده دکتر متین هوشیار است.

برای دسترسی به درسنامه و تدریس جامع کل کتاب، روی لینک زیر کلیک کنید.

جزوه و فیلم شیمی دهم

از این فصل در کنکور 1402 در نوبت دی، 2 تست و در نوبت تیرماه هم، 2 تست مطرح شده‌ بود.

زمین در فضا مانند گویی فیروزه‌ای درون هاله‌ای از گازها به چشم می‌آید. این هاله سرشار از هوای پاک علاوه بر نگهداری گرمای خورشید، زمین را از پرتوهای خطرناک کیهانی محافظت می‌کند. از دیگر وظایف این هاله که هواکره نام دارد، توزیع آب در سرتاسر سیاره است.

بهترین روش آموزش فصل دو شیمی ده

بهترین روش آموزش فصل دو شیمی ده، برای همه دانش آموزان به یک صورت نیست. در هر صورت برای کسب موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور، نمی‌شود تنها از کتاب درسی استفاده کرد. پیشنهاد می‌کنیم خواندن‌ جزوه، زدن‌ تست و شرکت در کلاس‌های متنوع را در دستور کار قرار دهید.

دانش آموزان مقطع دوم متوسطه به دلیل حجم مطالب، با مشکل کمبود زمان دست و پنجه نرم می‌کنند. پس باید انتخاب فیلم و جزوه را با دقت زیادی انجام داد. جامع بودن‌ یک دوره در کنار حجم مناسب آن، می‌تواند پاسخگوی این نیاز باشد.

تدریس فصل 2 شیمی 10، در کمترین زمان ممکن و با حفظ کیفیت انجام شده‌ است. در این دوره آقای دکتر متین هوشیار، 0 تا 100 فصل رد پای گازها در زندگی را با روشی نوین یاد می‌دهند. در ابتدای هر جلسه، دکتر هوشیار مفاهیم، مسائل و حفظیات مربوطه‌ را موشکافی می‌کند. پس از هر درسنامه، تست‌های مرتبط با آن می‌آید. شیوه حل تست‌ها و بررسی تک به تک گزینه‌ها، به روند یادگیری سرعت می‌بخشد.

جزوه و فیلم فصل 2 شیمی 10

برای دسترسی آسان به جزوه و فیلم هر گفتار، روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

  • جلسه اول فصل دو شیمی ده
  • جلسه دوم فصل دو شیمی ده
  • جلسه سوم فصل دو شیمی ده
  • جلسه چهارم فصل دو شیمی ده